Merve Nur S.

Sentez’le tanışmam, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gerçekleşti ve gerçekten de iyi ki olmuş diyorum. İlk dikkatimi çeken kurumun muazzam iç dizaynı oldu. Tabi ki eğitim kalitesi daha önemli, ancak sınav hazırlık sürecinde bulunduğunuz ortam da sizi çalışmak için ayrı motive ediyor.

Sentez’in bana göre en büyük farkı, az sayıda öğrencisinin olması ve donanımlı öğretmen kadrosuna sahip olmasıydı. Gerçekten de her bir öğretmen özenle seçilmiş gibiydi. Öğretmenlerle rahat bir şekilde bire bir diyalog kurabildik. İstediğimiz zaman sorularımızı sorabildik. Her koşulda bize destek oldular diyebilirim.

Her hafta yapılan kurumsal denemeler ve koçluk görüşmeleri, burayı seçmemde önemli etkenlerden oldu, çünkü gerçekten de mezuniyet senemde olmama rağmen, nasıl ders çalışılacağını tam bilmiyordum.

Bu konuda her zaman bana destek olan özellikle Ozan hocama ve ilgi alanım olan biyolojiyi daha da çok sevmemi sağlayan Kadir hocama çok teşekkür ediyorum. Her seferinde, keşke daha önce buraya gelseydim diyorum. Öğrenciyi seviye seviye ayırmayan, her öğrenciye eşit imkanlar sunan bir eğitim kurumu. Diğer kurumlardan farklı olarak burada herkes bir aile gibi hissediyor. Bu ortamda çalışma fırsatı bulduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum.

İyi ki buraya gelmişim diyorum ve bütün öğretmenlerime verdikleri emeklerden ve sundukları imkanlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Biruni/Moleküler Biyoloji ve Genetik (%50 Burslu)

Hikayemiz

2014 Haziran

Sentez Eğitim Açıldı

Sentez, 20 yıllık bir özel eğitim sektörü deneyimi yaşadıktan sonra akademik birikimlerini kurumsal deneyimleriyle birleştirmek isteyen bir öğretmen grubu tarafından Bakırköy’de 2014 yılında VIP bir kurs hizmeti (butik dershane) vermek üzere kuruldu.
Bu akademik anlayış; öğrenciyi müşteri olarak değil; “bir gelecek projesi” olarak konumlandırmakla başlayan bir temel oluşturdu.
2014 Haziran
2015 Ağustos

İlk 12.Sınıf YKS Hazırlık Grubu

2015-16 Eğitim Döneminde Sentez Eğitim ilk 12.Sınıf YKS Hazırlık Gruplarını sınava hazırladı. Sınıflar 8 öğrenciden oluşuyordu. İlk sene SAY sıralamadaki en yüksek derece yapan Sentez Öğrencisi İrem’di ve 2900. olarak ODTÜ Uzay ve Havacılık bölümüne yerleşti.
2015 Ağustos
2015 Eylül

İlk Mezun YKS Hazırlık Grubu

2016 YKS için Mezun Hazırlık Grupları derslere başladı. İlk yıl 24 sayısal mezun öğrenciden 3 seviye grubu oluşturuldu. Bu SAY sıralamadaki en yüksek derece yapan Sentez Öğrencisi Serra’ydı ve 1900. olarak Bezmialem %100 Burslu Tıp Fakültesine yerleşti.
2015 Eylül
2016 Ağustos

İlk 11.Sınıf Grupları

2016-17 Eğitim Döneminde Sentez Eğitim ilk 11.Sınıf YKS Hazırlık Gruplarının kaydını aldı. Sınıflar 8 öğrenciden oluşuyordu. Bu gruplarda yer alan Talia sonraki sene 12.sınıfta EA 3200.’sü olarak Özyeğin %100 Burslu Girişimcilik bölümüne yerleşti.
2016 Ağustos
2017 Ağustos

İlk 8.Sınıf LGS Hazırlık Grubu

2017 LGS için Mezun Hazırlık Grupları derslere başladı. 6 Kişilik 2 grup oluşturuldu. İlk sene LGS sıralamasındaki en yüksek dereceyi yapan Mert Ö. Cağaloğlu A.L.’ni tercih etti ve yerleşti.
2017 Ağustos
2018 Eylül

İlk Sentez Deneme Kulübü Aboneliği

2019 YKS ve LGS için ilk Sentez Deneme Kulübü öğrenci kayıtları alındı.
2018 Eylül
2021 Aralık

Sentez Ek Bina Açıldı

İstanbul Caddesi’nde Sentez Eğitim’in ek binası hizmete açıldı.
2021 Aralık
2022 Ocak

Kütüphane açıldı

Sentez VIP ek binada Sentez Kütüphane kullanıma açıldı.
2022 Ocak
2022 Ocak

Kadıköy’de Meta-Sentez yeni şube açıldı

2022-23 Döneminde Kadıköy’de Meta-Sentez ilk öğrencilerinin kaydını aldı.
2022 Ocak

1:1 Koçluk

Öğrenci Takibi ve Desteği

Hedef Belirleme

Kişiselleştirilmiş eğitim kariyer danışmanlığı


2014
8.
SENE

Kişisel Gelişim

Öğrencilerin çalışma disiplinin yanında ruhsal ve içsel dengesinin desteklenmesi

Sınav Hazırlığı

Küçük grup öğretimi (10 Kişilik sınıflar), kütüphane çalışmaları ve deneme sınavı aboneliği

Butik Eğitim
Felsefemiz

1. Yüksek öğretmen/öğrenci oranı

Fazla sayıda kişinin aynı sınıfta olmasının doğrudan sonucunun, öğrencilerin potansiyel seviyelerine ulaşamaması olduğu pedagojik bir gerçek..

SENTEZ’de öğretmen sayısının öğrencilere oranı yüksek tutulur (3 öğrenciye 1 öğretmen) ve her öğrencinin bireysel olarak öğretmenlerden faydalanması sağlanır. Etütler, dersler, bireysel çalışmalarda da bu oranın korunmasına öncelik verilir..

Bu anlamda Bakırköy’deki kurslar arasında TYT-AYT-LGS hazırlığı yapan Sentez VIP Eğitim, 8 kişilik sınıflarda butik bir küçük grup öğretim hizmeti veriyor.

2. Öğretmen Kadrosu

Sentez Eğitim, öğrencilerin öğrenme stiline ve hızına uyarlanmış şekilde bilgilerini aktarabilen (bunun için temel pedagojik bilgisi yeterli), öğrenci merkezli, iletişimi güçlü, öğrencilere rol model olabilecek ve kendi branşının rehberliğini yapabilecek bir öğretmen kadrosuyla çalışır.   Öğretmenler; tutkulu, yaratıcı ve besleyici bir ekip olarak çalışıp, başka yerlerde ‘düşük başarı gösteren’ olarak etiketlenmiş öğrencilerin de başarılı olmasını hedefler.

3. Danışmanlık/Mentorluk Desteği

Öğrenme farklılıkları, geçmişten bugüne ket vuran alışkanlıkları, çalışma sürekliliğinin sağlanma talepleri ve daha bir çok benzersiz ihtiyaçları olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş bir mentorluk/yol göstericilik görevi yürütülür.

Birincil prensip; her öğrenciye ayrı ayrı erişebilecek bir danışmanlık hizmeti planlayarak, öğrencilere olumlu ve etkili müdahale sürekliliği olan bir destek sağlamak..

4. Disiplin ve Planlılık

Sentez Eğitim ekip olarak; tek taraflı bir otoriteye değil, istikrarlı bir gelişim süreci için düzen ve sistem gerekliliğine dayanan bir disiplin anlayışına inanır.
Bu anlamda kurumsal hizmetler; önceden planlanmış, öğrencinin kendisini ne beklediğini bildiği ve denetlendiği bir planlı işbirliğine dayanır.

5. Öğrenci ve Veliyle İletişim

En önemli kurumsal değerlerimizden birinin, hemen hemen her sorun ve talebin, akılcı ve bilgili söylemlerle karşılanabileceğine olan inancımız olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz, mentorluk ve danışmanlık hizmeti veren eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz; monolog haline gelmiş nasihatler ve eleştiriler yerine, olumlu, canlandırıcı, öğretici iletişim yolları ararlar.

Ozan Rona
Sentez Eğitim Koordinatörü/Öğrenci Koçu

Sentez Butik özel Eğitim Kursu

İletişim

 


Adres

Osmanağa, Gen. Asım Gündüz Cd. No:42 Daire:302
(34714) Kadıköy/İSTANBUL

 


E-Posta

info@www.sentezmeta.com

 


Telefon

+90 542 128 45 48


(Visited 1 times, 1 visits today)