“Butik Dershane” olmakla ne kastediyoruz?

1. Yüksek öğretmen/öğrenci oranı

Fazla sayıda kişinin aynı sınıfta olmasının doğrudan sonucunun, öğrencilerin potansiyel seviyelerine ulaşamaması olduğu pedagojik bir gerçek..

SENTEZ’de öğretmen sayısının öğrencilere oranı yüksek tutulur (3 öğrenciye 1 öğretmen) ve her öğrencinin bireysel olarak öğretmenlerden faydalanması sağlanır. Etütler, dersler, bireysel çalışmalarda da bu oranın korunmasına öncelik verilir..

Bu anlamda Bakırköy’deki kurslar arasında TYT-AYT-LGS hazırlığı yapan Sentez VIP Eğitim, 8 kişilik sınıflarda butik bir küçük grup öğretim hizmeti veriyor. 

2. Öğretmen Kadrosu

bakırköy_butik_dershane_sentez_yks_hazırlık_program.12.sınıf_mezunSentez Eğitim, öğrencilerin öğrenme stiline ve hızına uyarlanmış şekilde bilgilerini aktarabilen (bunun için temel pedagojik bilgisi yeterli), öğrenci merkezli, iletişimi güçlü, öğrencilere rol model olabilecek ve kendi branşının rehberliğini yapabilecek bir öğretmen kadrosuyla çalışır.   Öğretmenler; tutkulu, yaratıcı ve besleyici bir ekip olarak çalışıp, başka yerlerde ‘düşük başarı gösteren’ olarak etiketlenmiş öğrencilerin de başarılı olmasını hedefler.

3. Danışmanlık/Mentorluk Desteği

 Öğrenme farklılıkları, geçmişten bugüne ket vuran alışkanlıkları, çalışma sürekliliğinin sağlanma talepleri ve daha bir çok benzersiz ihtiyaçları olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş bir mentorluk/yol göstericilik görevi yürütülür.

    Birincil prensip; her öğrenciye ayrı ayrı erişebilecek bir danışmanlık hizmeti planlayarak, öğrencilere olumlu ve etkili müdahale sürekliliği olan bir destek sağlamak.. 
(bkz. Sentez: Danışmanlık/Mentorluk Konsepti)

4. Disiplin ve Planlılık

    Sentez Eğitim ekip olarak; tek taraflı bir otoriteye değil, istikrarlı bir gelişim süreci için düzen ve sistem gerekliliğine dayanan bir disiplin anlayışına inanır.
Bu anlamda kurumsal hizmetler; önceden planlanmış, öğrencinin kendisini ne beklediğini bildiği ve denetlendiği bir planlı işbirliğine dayanır.

5. Öğrenci ve Veliyle İletişim

bakırköy_butik_dershane_sentez_yks_hazırlık_program.12.sınıf_mezunEn önemli kurumsal değerlerimizden birinin, hemen hemen her sorun ve talebin, akılcı ve bilgili söylemlerle karşılanabileceğine olan inancımız olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz, mentorluk ve danışmanlık hizmeti veren eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz; monolog haline gelmiş nasihatler ve eleştiriler yerine, olumlu, canlandırıcı, öğretici iletişim yolları ararlar. 

Ozan Rona
Sentez Eğitim Koordinatörü/Öğrenci Koçu

You cannot copy content of this page
×

Powered by WhatsApp Chat

× Nasıl Yardım Edebiliriz?