Butik Eğitim Felsefemiz

1. Yüksek öğretmen/öğrenci oranı

SENTEZ’de öğretmen sayısının öğrencilere oranı yüksek tutulur (3 öğrenciye 1 öğretmen) ve her öğrencinin bireysel olarak öğretmenlerden faydalanması sağlanır. Etütler, dersler, bireysel çalışmalarda da bu oranın korunmasına öncelik verilir..
Çok sayıda öğrencinin aynı sınıfta olmasının, öğrencilerin potansiyel seviyelerine ulaşmasına engel olan önemli bir etken olduğunu görüyoruz.
Bu anlamda Bakırköy’deki kurslar arasında TYT-AYT-LGS hazırlığı yapan kurumumuz maksimum 8 kişilik sınıflarda butik/vip öğretim hizmeti veriyor. 

2. Öğretmen Kadrosu

Her öğrencinin öğrenme stiline ve hızına uyarlanmış şekilde bilgilerini aktarabilen, öğrenci merkezli, iletişimi güçlü, öğrencilere rol model olabilecek ve kendi branşının rehberliğini yapabilecek bir öğretmen kadrosu oluşturuyoruz.  
  Öğretmenlerimizle; tutkulu, yaratıcı ve besleyici bir ekip olarak çalışıp, başka yerlerde ‘düşük başarı gösteren’ olarak etiketlenmiş öğrencilerin de başarılı olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlamda Sentez, pedagojik yeterlilikleri yüksek bir öğretmen kadrosuyla çalışır.

3. Danışmanlık/Mentorluk Desteği

 Öğrenme farklılıkları, geçmişten bugüne ket vuran alışkanlıkları, çalışma sürekliliğinin sağlanma talepleri ve benzersiz ihtiyaçları olan öğrencilerimiz için bireyselleştirilmiş bir mentorluk/yol göstericilik görevi üstleniyoruz. 

 Sentez’in öncelikli prensibi; tüm öğrencilere ayrı ayrı erişebileceği bir danışmanlık hizmeti planlayarak, onlara olumlu, etkili müdahale sürekliliği ve güvenilir/uygulanabilir bir destek sağlamaktır. Bunun somutlaşabilmesi için Sentez’de her öğrencinin; haftanın belli bir gün ve saatinde yıl boyu tekrarlanan koçluk/danışmanlık/mentorluk toplantıları birebir olarak devam eder. Bu görüşmelerde öğrenciyle önceki toplantıda alınan kararlarlar ve program değerlendirilerek sonraki görüşmeye kadar yapılacaklar belirlenir.
(bkz. Danışmanlık/Mentorluk Programımız)

4. Disiplin ve Planlılık
  Tek taraflı bir otoriteye değil, istikrarlı bir gelişim süreci için düzen ve sistem gerekliliğine dayanan bir disiplin anlayışımız var. Bu anlamda kurumsal hizmetlerimiz de; önceden planlanmış, öğrencinin kendisini ne beklediğini bildiği ve denetlendiği bir planlı işbirliğine dayanıyor.

5. Öğrenci ve Veliyle İletişim

Sentez’in en önemli kurumsal değerlerinden biri, hemen hemen her sorun ve talebin; akılcı ve bilgili söylemlerle karşılanabileceğine olan inancıdır.
 Öğretmenlerimiz, danışmanlık hizmeti veren eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz; monolog haline gelmiş nasihatler ve eleştiriler yerine; olumlu, canlandırıcı, öğretici iletişim yolları ararlar.