Sentez Eğitim Kültürü

Sentez Eğitim, 20 yıllık bir özel eğitim sektörü deneyimi yaşadıktan sonra, akademik birikimlerini kurumsal deneyimleriyle birleştirmek isteyen bir öğretmen grubu tarafından Bakırköy’de 2014 yılında VIP bir kurs hizmeti (butik dershane) vermek üzere kuruldu.

Bu akademik anlayış; öğrenciyi müşteri olarak değil; “bir gelecek projesi” olarak konumlandırmakla başlayan bir temel oluşturdu. 
Bu doğrultuda, öğrencilere nitelikli bir destek vermek amacıyla tüccarlıkla-eğitimi birbirine karıştırmadan yürütmek isteyen deneyimli bir ekip SENTEZ ile yola çıktı.

2021 yılında Bakırköy’de 2.şubesini, 2022’de Kadıköy’de 3. şubesi olan Meta-Sentez’i açan Sentez Eğitim; Kurs ve Koçluk Merkezi olarak hizmet veriyor.  

Sizler de Meta-Sentez’in parçası olmak istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yönetim Ekibi

kurucu ortak meta sentez

Kurucu Ortak

Matematik Öğretmeni
Onur Dokudan

Mimar Sinan Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olarak yaklaşık yirmi yıllık öğretmenlik tecrübesi ile öğrencilerine önce “Ne” yaptıklarını , “Niye” yaptıklarını ve “Nasıl” yapacaklarını öğretmeyi ilke edinmiştir.

Hata yapmanın değerli olduğuna inanır ve bu değerin hatanın analizi ile ortaya çıkacağını düşünür.

Bildiklerini öğretmekten , bilmediklerini öğrenmekten keyif alır.

meta sentez kurucu ortak

Kurucu Ortak

Koçluk Entegrasyonu
Selçuk Serdar Ertuğ

Kanada merkezli Adler Central Europe tarafından verilen ACPC unvanı ile 1000 saati aşan koçluk deneyimine sahip,

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından PCC unvanıyla akredite edilmiş koç ve eğitmendir.

– Profesyoneller ve öğrencilerle performans ve kişisel gelişim koçluğu,

– Yoga Alliance sertifikası ile meditasyon ve nefes teknikleri temelli kişisel farkındalık atölyelerinde kaygı ve zihinsel sağlık

üzerine mentorluk uygulamaları,

– İş hayatında Resilience (Duygusal Dayanıklıllık) ve onun performansa etkisini ölçümleyen dünyanın ilk psikometrik envanterine sahip İngiltere orijinli ‘WRAW Practitioner’ lisansı ile Duygusal Dayanıklılık gelişimi üzerine çalışmalar

yapmakta, tüm bu alanlardaki birikimini öğrencilerle yaptığı çalışmalara da entegre etmektedir.

Hikayemiz

2014 Haziran

Sentez Eğitim Açıldı

Sentez, 20 yıllık bir özel eğitim sektörü deneyimi yaşadıktan sonra akademik birikimlerini kurumsal deneyimleriyle birleştirmek isteyen bir öğretmen grubu tarafından Bakırköy’de 2014 yılında VIP bir kurs hizmeti (butik dershane) vermek üzere kuruldu.
Bu akademik anlayış; öğrenciyi müşteri olarak değil; “bir gelecek projesi” olarak konumlandırmakla başlayan bir temel oluşturdu.
2014 Haziran
2015 Ağustos

İlk 12.Sınıf YKS Hazırlık Grubu

2015-16 Eğitim Döneminde Sentez Eğitim ilk 12.Sınıf YKS Hazırlık Gruplarını sınava hazırladı. Sınıflar 8 öğrenciden oluşuyordu. İlk sene SAY sıralamadaki en yüksek derece yapan Sentez Öğrencisi İrem’di ve 2900. olarak ODTÜ Uzay ve Havacılık bölümüne yerleşti.
2015 Ağustos
2015 Eylül

İlk Mezun YKS Hazırlık Grubu

2016 YKS için Mezun Hazırlık Grupları derslere başladı. İlk yıl 24 sayısal mezun öğrenciden 3 seviye grubu oluşturuldu. Bu SAY sıralamadaki en yüksek derece yapan Sentez Öğrencisi Serra’ydı ve 1900. olarak Bezmialem %100 Burslu Tıp Fakültesine yerleşti.
2015 Eylül
2016 Ağustos

İlk 11.Sınıf Grupları

2016-17 Eğitim Döneminde Sentez Eğitim ilk 11.Sınıf YKS Hazırlık Gruplarının kaydını aldı. Sınıflar 8 öğrenciden oluşuyordu. Bu gruplarda yer alan Talia sonraki sene 12.sınıfta EA 3200.’sü olarak Özyeğin %100 Burslu Girişimcilik bölümüne yerleşti.
2016 Ağustos
2017 Ağustos

İlk 8.Sınıf LGS Hazırlık Grubu

2017 LGS için Mezun Hazırlık Grupları derslere başladı. 6 Kişilik 2 grup oluşturuldu. İlk sene LGS sıralamasındaki en yüksek dereceyi yapan Mert Ö. Cağaloğlu A.L.’ni tercih etti ve yerleşti.
2017 Ağustos
2018 Eylül

İlk Sentez Deneme Kulübü Aboneliği

2019 YKS ve LGS için ilk Sentez Deneme Kulübü öğrenci kayıtları alındı.
2018 Eylül
2021 Aralık

Sentez Ek Bina Açıldı

İstanbul Caddesi’nde Sentez Eğitim’in ek binası hizmete açıldı.
2021 Aralık
2022 Ocak

Kütüphane açıldı

Sentez VIP ek binada Sentez Kütüphane kullanıma açıldı.
2022 Ocak
2022 Ocak

Kadıköy’de Meta-Sentez yeni şube açıldı

2022-23 Döneminde Kadıköy’de Meta-Sentez ilk öğrencilerinin kaydını aldı.
2022 Ocak

1:1 Koçluk

Öğrenci Takibi ve Desteği

Hedef Belirleme

Kişiselleştirilmiş eğitim kariyer danışmanlığı

2014
8.
SENE

Kişisel Gelişim

Öğrencilerin çalışma disiplinin yanında ruhsal ve içsel dengesinin desteklenmesi

Sınav Hazırlığı

Küçük grup öğretimi (10 Kişilik sınıflar), kütüphane çalışmaları ve deneme sınavı aboneliği

Butik Eğitim
 Felsefemiz

1. Yüksek öğretmen/öğrenci oranı

Fazla sayıda kişinin aynı sınıfta olmasının doğrudan sonucunun, öğrencilerin potansiyel seviyelerine ulaşamaması olduğu pedagojik bir gerçek..

SENTEZ’de öğretmen sayısının öğrencilere oranı yüksek tutulur (3 öğrenciye 1 öğretmen) ve her öğrencinin bireysel olarak öğretmenlerden faydalanması sağlanır. Etütler, dersler, bireysel çalışmalarda da bu oranın korunmasına öncelik verilir..

Bu anlamda Bakırköy’deki kurslar arasında TYT-AYT-LGS hazırlığı yapan Sentez VIP Eğitim, 8 kişilik sınıflarda butik bir küçük grup öğretim hizmeti veriyor. 

2. Öğretmen Kadrosu

öğrenciler

Sentez Eğitim, öğrencilerin öğrenme stiline ve hızına uyarlanmış şekilde bilgilerini aktarabilen (bunun için temel pedagojik bilgisi yeterli), öğrenci merkezli, iletişimi güçlü, öğrencilere rol model olabilecek ve kendi branşının rehberliğini yapabilecek bir öğretmen kadrosuyla çalışır.   Öğretmenler; tutkulu, yaratıcı ve besleyici bir ekip olarak çalışıp, başka yerlerde ‘düşük başarı gösteren’ olarak etiketlenmiş öğrencilerin de başarılı olmasını hedefler.

3. Danışmanlık/Mentorluk Desteği

 Öğrenme farklılıkları, geçmişten bugüne ket vuran alışkanlıkları, çalışma sürekliliğinin sağlanma talepleri ve daha bir çok benzersiz ihtiyaçları olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş bir mentorluk/yol göstericilik görevi yürütülür.

Birincil prensip; her öğrenciye ayrı ayrı erişebilecek bir danışmanlık hizmeti planlayarak, öğrencilere olumlu ve etkili müdahale sürekliliği olan bir destek sağlamak.. 

4. Disiplin ve Planlılık

Sentez Eğitim ekip olarak; tek taraflı bir otoriteye değil, istikrarlı bir gelişim süreci için düzen ve sistem gerekliliğine dayanan bir disiplin anlayışına inanır.
Bu anlamda kurumsal hizmetler; önceden planlanmış, öğrencinin kendisini ne beklediğini bildiği ve denetlendiği bir planlı işbirliğine dayanır.

5. Öğrenci ve Veliyle İletişim

butik sınıf birebirEn önemli kurumsal değerlerimizden birinin, hemen hemen her sorun ve talebin, akılcı ve bilgili söylemlerle karşılanabileceğine olan inancımız olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz, mentorluk ve danışmanlık hizmeti veren eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz; monolog haline gelmiş nasihatler ve eleştiriler yerine, olumlu, canlandırıcı, öğretici iletişim yolları ararlar. 

Ozan Rona
Sentez Eğitim Koordinatörü/Öğrenci Koçu

Sentez Butik özel Eğitim Kursu

İletişimAdres

Osmanağa, Gen. Asım Gündüz Cd. No:42 Daire:302
(34714) Kadıköy/İSTANBULE-Posta

info@www.sentezmeta.comTelefon

+90 542 128 45 48


(Visited 2 times, 1 visits today)