Bakırköy Sentez Eğitim Butik LGS Hazırlık Kurs PlanıLise Giriş Sınavlarına hazırlık süreci birçok öğrenci için aslında fazla karmaşık bir süreçtir. Bunun birinci nedenini; bu yaş dönemindeki çocuk-öğrencilerin genellikle hayatlarında ilk kez bu kadar yüksek seviyede bir rekabetle sınanmaları gerçeği oluşturmakta.(2019’da LGS’ye 1 milyonun üzerinde aday girdi)

Onlara tüm bu rekabetin “gelecekleri” için olduklarını söylüyoruz. Oysa bir 8.sınıf öğrencisinin, gelecekte yaşanacak hayatın sıkıntılarıyla ilgili nasihatları algılayabilecek bir yaşamsal deneyimi yok. Bu yüzden duydukları yetişkin nasihatları kafalarında bir şey canlandırmıyor ve harekete geçirici bir işlev (motiv/motivasyon) göstermiyor.   

Sürecin karmaşıklığını oluşturan ikinci ana etken olarak da öğrencilerin ve anne-babaların; sınavın içeriği, kapsamı, hangi yetenekleri ve bilgileri ölçtüğü, hedef okullar vb hakkında belirsizlik içinde olmaları söylenebilir.  

Buna ek olarak, öğrencilerde devam ettikleri okullara bağlı olarak müfredat konularının kapsamı ve işlenişiyle ilgili çeşitli boşluklar oluşmuş olabiliyor.  

Bu nedenle öğrencilerin ve ebeveynlerin; anlaşılır biçimde hizmet veren; destekleyici rehberlik ve koçluktan yararlanmaya ihtiyaçları olabilir. Ayrıca sınav hazırlık sürecinin içinde, 8.sınıf konu içeriklerinin öğrenciye tam olarak aktarıldığı ve test yatkınlığı sağlandığı bir destek de sunmak gerekiyor.

4-8 Kişilik Sınıflar
40 Haftada Toplam 640 Saat Ders Anlatımı
120 Saat Etüt Ve Birebir Soru Çözümü
Programa dahil Hızlı Okuma Dersleri (İlk ay içinde tamamlanır)
LGS İçerikli Toplam 50 Adet Deneme Sınavı
1200 Adet Konu Taramalı Karma Yaprak Test
Tüm Dersler için 1 Set Soru Bankası
Sınav Haftası Yazılıya Hazırlık Dersleri
Ekstra Gece Etütleri
Etkili Öğrenci Rehberliği Ve Koçluk
Anne-Baba Mentorluğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You cannot copy content of this page
×

Powered by WhatsApp Chat

× Nasıl Yardım Edebiliriz?