“Butik Dershane” olmakla ne kastediyoruz?

1. Yüksek öğretmen/öğrenci oranı

SENTEZ’de öğretmen sayısının öğrencilere oranı yüksek tutulur (3 öğrenciye 1 öğretmen) ve her öğrencinin bireysel olarak öğretmenlerden faydalanması sağlanır. Etütler, dersler, bireysel çalışmalarda da bu oranın korunmasına öncelik verilir..

Fazla sayıda kişinin aynı sınıfta olmasının doğrudan sonucunun, öğrencilerin potansiyel seviyelerine ulaşamaması olduğunu düşünenlerdeniz… 

Bu anlamda Bakırköy’deki kurslar arasında TYT-AYT-LGS hazırlığı yapan kurumumuz 5-8 kişilik sınıflarda butik/vip öğretim hizmeti veriyor.
(üst sınır 8) 

2. Öğretmen Kadrosu

Her öğrencinin öğrenme stiline ve hızına uyarlanmış şekilde bilgilerini aktarabilen (bunun için temel pedagojik bilgi yeterli), öğrenci merkezli, iletişimi güçlü, öğrencilere rol model olabilecek ve kendi branşının rehberliğini yapabilecek bir öğretmen kadrosu oluşturuyoruz.  Öğretmenlerimizle; tutkulu, yaratıcı ve besleyici bir ekip olarak çalışıp, başka yerlerde ‘düşük başarı gösteren’ olarak etiketlenmiş öğrencilerin de başarılı olmasını sağlamayı hedefliyoruz.

3. Danışmanlık/Mentorluk Desteği

 Öğrenme farklılıkları, geçmişten bugüne ket vuran alışkanlıkları, çalışma sürekliliğinin sağlanma talepleri ve benzersiz ihtiyaçları olan öğrencilerimiz için bireyselleştirilmiş bir mentorluk/yol göstericilik görevi üstleniyoruz. 

    Birincil prensibimiz; her öğrenciye ayrı ayrı erişebileceğimiz bir danışmanlık hizmeti planlayarak, onlara olumlu, etkili müdahale sürekliliği ve güvenilir/uygulanabilir bir destek sağlamak.. 
(bkz. Danışmanlık/Mentorluk Programımız)

4. Disiplin ve Planlılık

    Tek taraflı bir otoriteye değil, istikrarlı bir gelişim süreci için düzen ve sistem gerekliliğine dayanan bir disiplin anlayışımız var.Bu anlamda kurumsal hizmetlerimiz de; önceden planlanmış, öğrencinin kendisini ne beklediğini bildiği ve denetlendiği bir planlı işbirliğine dayanıyor.

5. Öğrenci ve Veliyle İletişim

En önemli kurumsal değerlerimizden birinin, hemen hemen her sorun ve talebin, akılcı ve bilgili söylemlerle karşılanabileceğine olan inancımız olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz, mentorluk ve danışmanlık hizmeti veren eğitmenlerimiz ve yöneticilerimiz; monolog haline gelmiş nasihatler ve eleştiriler yerine, olumlu, canlandırıcı, öğretici iletişim yolları ararlar. 

Ozan Rona
Sentez Eğitim Koordinatörü/Öğrenci Koçu