Yks_hazırlık_bakırköy_12.sınıf_kurs

SENTEZ TYT-AYT HAZIRLIK KURSU (12.SINIF)

 

12. Sınıf öğrencileri, YKS Hazırlık için kayıtları kabul edildiklerinde Bakırköy SENTEZ’in benzersiz ve kişiselleştirilmiş programına dahil olurlar. YKS başarısı ve istedikleri fakülteye yerleşebilecek sıralamaları kazanmaları için öğrencilerin hazırlık dönemi içinde istikrarlı ve iyi planlanmış bir süreç yaşamaları gerekiyor. Aynı zamanda hafta sonu derslerinin programı, okul çıkış saatlerine uygun hafta içi etüt gün ve saatleri, bireysel çalışmalara ayıracakları zamanlar… vb gibi zaman yönetimi gerektiren konularda da, öğrencilerin SENTEZ’in esnekliğe uygun planlamasından faydalanmaları sağlanır.

(bkz. Sentez 12.Sınıf YKS Hazırlık: Süreç Nasıl İşliyor?)
(bkz. Hangi kursa gideceğime nasıl karar vermeliyim?)

    YKS için en iyi hazırlık çalışmasını yapmak ve bunu 10-11 ay boyunca tutarlı bir birikimle, (gerekiyorsa) sıfırdan başlayarak sürecin sonuna kadar ulaştırmak disiplinler arası (bir araya getirilmiş birden fazla uzmanlık alanının tutarlı bir bütünü oluşturması) bir eğitim-öğretim organizasyonu gerektirir.
   SENTEZ, öğrencilerin potansiyelini ortaya çıkarma konusunda en iyi desteği, aşamalı olarak onlara sunacak bir planla hareket eder. Geleceğe atacağı adım için, lisans eğitimini en iyi fakültelerde almak isteyen; ama TYT AYT Hazırlık sürecinde  karşılaşacağı zorluklara karşı nasıl bir yol izleyeceğinin belirsizliğini yaşayan öğrencilere, Sentez çok yönlü bir sınav hazırlık programı sağlar.

(bkz. Sentez’in Butik Eğitim Anlayışı)

  YKS Hazırlığı için SENTEZ’in çok önemsediği ve yüksek yetkinlikte vermeye odaklandığı diğer bir hizmet de Danışmanlık/Mentorluk/Koçluk uygulamalarıdır. Bu anlamda SENTEZ, her öğrenciyle haftada bir periyodik gün ve saatte 1-1 görüşme toplantıları yapar ve çalışmalarının verimini takip eder.

(bkz. Neden TYT Özel Bir Hazırlık Gerektiriyor?)
(bkz. Danışmanlık/Mentorluk Programımız)
(bkz.“Butik Dershane” olmakla ne kastediyoruz?)