12. Sınıf öğrencileri, YKS Hazırlık için Sentez’den destek almayı başladıklarında, benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir programa dahil olurlar. YKS başarısı ve istedikleri fakülteye yerleşebilecek sıralamaları kazanmaları için, öğrencilerin hazırlık dönemi içinde istikrarlı ve iyi planlanmış bir süreç yaşamalarına öncelik verilir. 

 

(bkz. Hangi kursa gideceğime nasıl karar vermeliyim?)

    YKS için en iyi hazırlık çalışmasını yapmak ve bunu 10-11 ay boyunca tutarlı bir birikimle, (gerekiyorsa) sıfırdan başlayarak sürecin sonuna kadar ulaştırmak, disiplinler arası bir (bir araya getirilmiş birden fazla uzmanlık) eğitim-öğretim organizasyonu gerektiriyor.
   SENTEZ, öğrencilerin potansiyelini ortaya çıkarma konusunda en iyi desteği, aşamalı olarak onlara sunacak bir planla hareket eder. Geleceğe atacağı adım için, lisans eğitimini en iyi fakültelerde almak isteyen; ama TYT AYT Hazırlık süreci boyunca karşılaşacağı zorluklara karşı nasıl bir yol izleyeceği konusunda belirsizlik yaşayan öğrencilere, bu yönde çok yönlü bir sınav hazırlık programı uygullanır.

 

(bkz. Sentez’in Butik Eğitim Anlayışı)

  YKS Hazırlığı için SENTEZ’in çok önemsediği ve yüksek yetkinlikte vermeye odaklandığı diğer bir hizmet de Mentorluk/Koçluk uygulamalarıdır. Bu anlamda SENTEZ, her öğrenciyle 2 haftada bir periyodik gün ve saatte 1-1 görüşme toplantıları yapar ve çalışmalarının verimi konusunda ona koçluk takibi yapar.

(bkz. Neden TYT Özel Bir Hazırlık Gerektiriyor?)
(bkz. Danışmanlık/Mentorluk Programımız)
(bkz.“Butik Dershane” olmakla ne kastediyoruz?)

 

  • 8 Kişilik Sınıflar
  • 40 Haftada Toplam 960 Saat Ders